
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Tube |
| RoHS | Compliant |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Number of Channels | 4 |
| Number of Bits | 12 |
| Reference Type | External, Internal |
| Settling Time | 3.9 µs |
| Number of D/A Converters | 4 |
| Differential Output | No |
| Max Digital Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Digital Supply Voltage | 2.7 V |
| Interface Type(Data Interface) | 2-Wire, I²C |
| Analog Supply Voltage | 2.7 V to 5.5 V |
Stock: 149
Distributors
pcbx
Unit Price$10.68057
Ext.Price$10.68057
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $10.68057 | $10.68057 |
| 10 | $8.48317 | $84.83170 |
| 25 | $8.12751 | $203.18775 |
| 50 | $7.78676 | $389.33800 |
| 100 | $7.46030 | $746.03000 |
| 300 | $7.14752 | $2144.25600 |
| 500 | $6.84786 | $3423.93000 |
